Wyróżnienie w konkursie CULTURIADA 2022

Powiększ obraz

Jest mi bardzo miło poinformować, że Zofia Gierczyńska, uczennica kl. 2c uzyskała wyróżnienie w tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy i Projektów CULTURIADA organizowanego przez XXXIX Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu. Zosia reprezentowała nasze liceum w kategorii PARAFRAZA OBRAZU twórcy hiszpańskojęzycznego, proponując swoją wersję dzieła Pabla Picassa Two girls reading. Wyróżnienie, które otrzymała, zasługuje na szczególne uznanie ze względu na fakt, że poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki i można nawet powiedzieć, że przerósł oczekiwania organizatorów.

O tytuł laureata zmagali się uczniowie ze znanych poznańskich liceów, m.in. LO św. Marii Magdaleny, I LO im. Karola Marcinkowskiego, III LO im. Św. Jana Kantego, IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej, VI LO im. I.J. Paderewskiego, ZSO nr 2, ZSO nr 4, XIV LO im. Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Łączności.

W kategorii parafraza obrazu naszą szkołę reprezentowały również:

  1. Nadia Majdowskaz kl. 2a ze swoją interpretacją Damy z gronostajem Leonarda da Vinci
  2. Maja Szulcz kl. 2c parafrazując  Impresję Claude’a Monet

W kategorii TEST WIEDZY z pytaniami dotyczącymi krajów hiszpańskojęzycznych zmierzyli się:

  1. Magdalena Woźniakkl. 2c
  2. Karolina Balcerek- Kałekkl. 2c
  3. Bartosz Walkowiakkl. 3Cp

a test z wiedzy o krajach francuskojęzycznych rozwiązywała Weronika Lipowicz  z kl. 2c.

W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach z języka hiszpańskiego oraz skorzystać z gościnności organizatorów w szkolnej kawiarence. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki i w dobrych humorach wrócili do domów.

A oto kilka refleksji uczestników:

Udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Poznaniu okazał się być sposobem na zdobywanie kolejnych doświadczeń. Z pewnością test wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych dał mi dużo radości. Już teraz mogę powiedzieć, że spróbuję swoich sił w przyszłej, jubileuszowej X edycji tego konkursu. Uważam, że czas poświęcony na naukę do konkursu nie był czasem straconym, lecz pożytecznie wykorzystanym.
Karolina Balcerek-Kałek kl.2c

 

Cieszę się, że dostałam możliwość wzięcia udziału w takim konkursie. Pierwszy raz malowałam na płótnie, co było dla mnie miłym doświadczeniem. Miałam spore pole do popisu i użycia kreatywności ze względu na dużą dowolność interpretacji oryginału. Rzadko biorę udział w konkursach, ale po tym zmieniłam swoje nastawienie.

Zofia Gierczyńska kl.2c

 

Warsztaty prowadziła prawdziwa Hiszpanka. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozmowie z nią. Bardzo podobała mi się atmosfera. Panie prowadzące konkurs były bardzo miłe, jednakże wchodząc do wielkiej sali trochę się zestresowałam. W przyszłym roku na pewno też się zgłoszę.

Magdalena Woźniak kl. 2c

Jeszcze raz gratuluję, bardzo Wam dziękuję za udział i reprezentowanie naszego Liceum i zapraszam  wszystkich do udziału w kolejnej edycji za rok!:)

Dominika Janiszewska