Debiut licealistów na turnieju strzeleckim

Powiększ obraz

26 kwietnia 2022r uczniowie klas I a,b,e i IIa, b udali się z p. Agnieszką Szymańską na turniej strzelecki dla szkół ponadpodstawowych do Swarzędza. Nasze liceum reprezentowały trzy trzyosobowe drużyny. W konkursie każda drużyna oddała trzy strzały próbne z karabinka pneumatycznego w pozycji stojącej, w następnie dwie serie po pięć strzałów konkursowych do tarczy. Punkty wszystkich uczestników zliczono i ogłoszono wyniki.

Zaangażowanie, precyzja i skupienie naszych reprezentantów przełożyły się na dobre rezultaty. Chociaż to klasy mundurowe zajęły wszystkie miejsca na podium, to nasza szkoła była jedyną, która nawiązała z nimi walkę. W kategorii drużynowej wywalczyliśmy V i VI miejsce z punktacją 164 i 160. Natomiast w kategorii indywidualnej zawodów świetny wynik wystrzelał Nikodem Kołodziejczak z klasy Ib, który ostatecznie zajął VI miejsce w klasyfikacji.

Turniej zakończył się widowiskową konkurencją w „strzelaniu do kura”.

Debiut szkoły w zawodach strzeleckich uważamy za bardzo udany!