Powiatowi projektanci wypraw

Powiększ obraz

28 listopada w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbył się finał Powiatowego Konkursu Krajoznawczego „Projektanci wypraw”. Został on zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa i był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu poznańskiego.

– W tym roku wracamy z konkursem po przerwie spowodowanej pandemią. Zdecydowaliśmy się przy tym na odświeżenie jego formuły. Uczniowie mieli za zadanie zaplanować wycieczkę na terenie powiatu poznańskiego wraz z elementami gry terenowej. Dzisiaj uczestnicy zaprezentowali przed komisją konkursową swoje pomysły – podkreśliła Małgorzata Waligórska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Poznaniu. – Celem konkursu jest połączenie przyjemnego z pożytecznym – pogłębianie wiedzy uczestników dotyczącej środowiska oraz dziedzictwa kulturowego powiatu poprzez aktywność fizyczną w terenie – dodała.

Najlepszą wycieczkę zaprojektowały Nikola Owczarzak i Kinga Kaczor z Zespołu Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie, które przygotowały wycieczkę „Szlakami żywego muzeum form polodowcowych” na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Drugą nagrodę zdobyli Mateusz Filipiński i Jakub Deska z Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy za wycieczkę pt. „Odkryj piękno lasu”. Trzecie miejsce wywalczyli natomiast Igor Radzikowski i Franciszek Knop z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Puszczykowie, którzy przygotowali wycieczkę pt. „Godzina w Wielkopolskim Parku Narodowym”. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali upominki za udział w konkursie.

Autor: Anna Miszczak