Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w strzelaniu

Powiększ obraz

26 marca 2024r. reprezentacja naszej szkoły udała się do II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu na XVII Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego młodzieży w strzelaniu z karabinka pneumatycznego.

Nasze liceum reprezentowały trzy trzyosobowe drużyny składające się z uczniów klas IIIb, IIIc, IIIb, IVa, IVb, IIb i Ie pod opieką Pani Agnieszki Szymańskiej.

Przed rozpoczęciem konkurencji kapitanowie drużyn zgłosili składy sędziom turniejowym i otrzymali komplety tarcz strzeleckich. Następnie uczniowie oczekiwali na wywołanie do stanowisk z karabinkami. Po krótkim przeszkoleniu umieścili tarcze na kulołapach i oddali po trzy strzały próbne. Po zmianie tarcz, w postawie bez podpórki, oddali dwa razy po 5 strzałów konkursowych do dwóch ocenianych tarcz.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Najlepszy uczeń naszego liceum Dawid Wojtasz z klasy IVb zajął 10 miejsce z wynikiem 83 pkt (kilkakrotnie trafiał w dziesiątkę!) w klasyfikacji indywidualnej na 60 uczestników, co jest bardzo dobrym wynikiem!

W oczekiwaniu na ogłoszenie werdyktu końcowego uczniowie otrzymali słodkie przekąski, kawę i bułki. Była to także dobra okazja na podzielenie się swoimi doświadczeniami strzeleckimi oraz przeanalizowanie wyników. Dużo emocji dostarczyła także dodatkowa konkurencja – strzelanie do „kura”, na wzór konkurencji strzeleckiej Bractw Kurkowych.

Chociaż nie wywalczyliśmy pucharu i miejsca na podium, to z pewnością zebraliśmy nowe doświadczenia i umiejętności, które będziemy mogli zastosować w następnej edycji turnieju.