Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej

Podróże kształcą, rozwijają twarde i miękkie kompetencje, co jest niezwykle istotne, gdy pracuje się w placówce oświatowej. Podróż połączona z interesującym szkoleniem zawsze przynosi wymierne korzyści.
 
Dlatego po raz kolejny nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie wzięli udział w mobilnościach projektu POWER SE w obszarze dotyczącym szkolenia kadry edukacji szkolnej za granicą. Tym razem, mimo niesprzyjających warunków związanych z pandemią, chęć uczestnictwa zgłosiło aż szesnastu nauczycieli. Mobilności odbywały się w Hiszpanii oraz we Włoszech. Koszty na realizację projektu w całości zostały pokryte z funduszy unijnych.
 
Był to z pewnością dobrze wykorzystany, owocny czas, bogaty w nowe doświadczenia. Podczas kursu pedagodzy nauczyli się korzystać z nowoczesnych technologii informatycznych, które z pewnością uatrakcyjnią prowadzenie zajęć, szczególnie w okresach nauki zdalnej. Poznali innowacyjne metody motywowania i oceniania uczniów, stosowane w innych krajach, wymienili się doświadczeniami z obszaru kształcenia, doskonalili naukę języka angielskiego w praktyce. Ponadto uczestnicy programu uczyli się gromadzić materiały edukacyjne, odpowiednie dla swych przedmiotów nauczania. Na platformach internetowych tworzyli bazy materiałów do wykorzystania na zajęciach, zapoznawali się z obsługą programów, takich, jak: Trello, Genially, Wordwall, Quizzlett i wielu innych. Kompetentni prowadzący dbali o dobrą atmosferę, inspirowali i zachęcali do działania. Praca na własnym sprzęcie była dodatkowym atutem. Zachęcamy wszystkich nauczycieli do udziału w projektach unijnych. Możliwość doskonalenia zawodowego, wymiany poglądów i doświadczeń wpływa na podniesienie jakości pracy szkoły. To również wielka przyjemność poznania kultury i tradycji krajów, które nas goszczą. Jest to wartość nieoceniona.
 
Magdalena Pluskota