Wymiana międzyszkolna z Węgrami

Powiększ obraz

W dniach od 15 do 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszej części wymiany z węgierską szkołą w Veszprém.
Weekend spędziliśmy poznając się nawzajem. Duża część osób spotkała się na kręglach (w sobotę) oraz w palmiarni (w niedzielę).
Poniedziałek był pierwszym dniem spędzonym wspólnie. Rano, w szkole odbyło się powitanie- jedliśmy ciasta, graliśmy w quizy oraz wysłuchaliśmy przemówienia pana dyrektora. Potem wzięliśmy udział w zajęciach muzycznych (chociaż większość czasu zajęło opowiadanie o Polsce) i zajęciach sportowych (na których próbowaliśmy tańczyć). Następnie odwiedziliśmy Muzeum im. Arkadego Fiedlera. Planowany program zakończył się przejażdżką rowerową wzdłuż Warty.
We wtorek pojechaliśmy rowerami do Rogalina, gdzie zwiedziliśmy pałac i okolice. Na zajęciach introligatorskich mieliśmy okazję do wykonania własnoręcznego notesu. Później odbyła się „impreza”- śpiewaliśmy karaoke i tańczyliśmy na ulicy.
W środę pojechaliśmy pociągiem do Poznania. Odwiedziliśmy tam Centrum Szyfrów Enigma. Niestety, ze względu na złą pogodę, musieliśmy zrezygnować ze spaceru po mieście. W tym dniu również odbyła się „impreza”.
Czwartek był najciekawszym dniem. Wybraliśmy się do Wrocławia, żeby zwiedzić miasto i zoo wrocławskie.
W piątek pojechaliśmy do Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, a potem do Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie na parkingu urządziliśmy osiemnaste urodziny jednej z węgierskich koleżanek.
W ciągu tygodnia, po planowanych zajęciach, spotykaliśmy się, zwiedzaliśmy i próbowaliśmy polskiego jedzenia.
Nasza wspólna polsko-węgierska przygoda zakończyła się bardzo wcześnie, bo o godzinie trzeciej nad ranem (musieliśmy zawieźć naszych gości na autobus na lotnisko).
Podsumowując – miło spędziliśmy ten dzień, rozwijając swoje umiejętności językowe, ucząc się od siebie nawzajem i zawierając nowe znajomości.