Wyjazd 1B i 1E do Rogoźna

Powiększ obrazRogoźno
“Nie sztuką jest być lepszym od innych,
Sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”
 
28 lutego klasy 1b i 1e wraz z wychowawcami – panią profesor Martą Nowak i panem profesorem Marcinem Płachcińskim oraz z panią profesor Dominiką Janiszewską wyjechały na pięciodniową wycieczkę integracyjno-profilaktyczną do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. 
Ciekawostkę stanowi fakt, że działanie ośrodka finansowane jest ze środków pochodzących ze sprzedaży napojów alkoholowych. Jest to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Dzięki temu tygodniowy pobyt w Centrum (w tym nocleg i wyżywienie) był dla nas bezpłatny.
W ciągu tego tygodnia mieliśmy okazję wziąć udział w ogromnej ilości warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów. Nasz każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem o 8:30, a kończył integracją klas trwającą do godziny 21. Były to między innymi:  profilaktyka nikotynizmu i narkomanii, uzależnienia od komputera i Internetu, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych czy trening tolerancji. Rozmawialiśmy o asertywności i o naszych emocjach. Uczyliśmy się, jak radzić sobie ze stresem i podejmować decyzje, czym jest przemoc i jak jej unikać. 
Poza ciekawymi warsztatami braliśmy także udział w minikursie gotowania – upiekliśmy dla całej grupy placek, pizzerinki i słodkie bułeczki. Próbowaliśmy swoich zdolności artystycznych podczas lekcji decupage’u. W ramach zajęć sportowych graliśmy w bilard, tenisa stołowego i piłkarzyki, a grupa śmiałków udała się na 15 kilometrowy spacer wokół Jeziora Rogozińskiego. Wieczorami spotykaliśmy się wszyscy na quizach i zabawach.
Jak widać nasz pobyt w Centrum był bardzo intensywny.  Był czas na poważne rozmowy, przyswojenie nowych informacji, refleksję, ale także na integrację i lepsze poznanie innych osób. 
„W poniedziałek na pierwszych zajęciach prowadząca powiedziała: „W piątek nie będziecie chcieli stąd wyjeżdżać.” I tak właśnie było. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację naszego wyjazdu!” 
 
/Wiktoria Dudzińska (1b)/