Mamy przedstawiciela Mistrzostw Świata Masters w lekkiej atletyce!

Powiększ obraz
Joanna Ziółkowska, nauczycielka wychowania fizycznego z naszego Liceum wystartuje w Mistrzostwach Świata Masters w lekkiej atletyce, które odbędą się w terminie 29.06- 10.07 w Tampere (Finlandia). Pani Joanna będzie reprezentować Polskę w konkursie rzutu oszczepem w kategorii wiekowej K45. Jej aktualny wynik 40,79m, który uzyskała 28 maja w Toruniu podczas Mistrzostw Polski w pięcioboju klasycznym jest rekordem Polski K45 i aktualnie trzecim wynikiem na świecie w tej kategorii wiekowej. Z dużymi szansami będzie walczyć o medal podczas Mistrzostw Świata.

Joanna Ziółkowska w tym roku rozpoczęła swoją przygodę z zawodami w kategorii masters. Wystartowała podczas Mistrzostw Polski w pięcioboju klasycznym w Toruniu (28.05.2022) zostając Mistrzynią Polski i uzyskując rekord Polski w kategorii K45. W skład pięcioboju wchodzą skok w dal, bieg na 200m, rzut oszczepem, rzut dyskiem oraz bieg na 800m.
Podczas drugiego startu w Łagiewnikach została Mistrzynią Wielkopolski w rzucie oszczepem i w rzucie młotem.
Ostatni start przed Mistrzostwami Świata odbył się w Toruniu (17-18.06.2022) podczas 32. Mistrzostw Polski Masters.

W tych zawodach pani Ziółkowska zdobyła 4 medale – złoto w rzucie oszczepem i młotem, srebro w pchnięciu kulą oraz brąz w skoku w dal. Została również najlepszą w klasyfikacji kobiet w kategorii RZUTY.

Dzięki wsparciu Powiatu Poznańskiego będzie startować 3 lipca w Finlandii w Mistrzostwach Świata w Tampere. Trzymamy kciuki i czekamy na pomyślne informacje z Finlandii.