Klasa 1e zwiedziła Gdańsk

Powiększ obraz

27-29 października 2021 roku uczniowie  klasy 1e  wraz z wychowawcą i opiekunem  udali się na trzydniowa  wycieczkę integracyjną do Gdańska. Grupa liczyła 29 osób. W środę rano,  o 8.15 zebraliśmy się na Dworcu Głównym w Poznaniu, by wyruszyć w ponad trzygodzinną podróż pociągiem do Gdańska.

Zwiedzanie Gdańska rozpoczęliśmy od wizyty na Muzeum II Wojny Światowej, gdzie młodzież miała okazje przy wykorzystaniu audioprzewodników poznać wydarzenia, które tak mocno zmieniły świat.  Następnie udaliśmy się na  obiadokolację, gdzie wszyscy wspólnie biesiadowaliśmy przy przepysznej pizzy . Kolejnym punktem było wieczorne zwiedzanie starówki. Podziwialiśmy piękno budynków i całej architektury, obowiązkowym punktem była fontanna Neptuna. Potem powędrowaliśmy do hostelu, gdzie przyszedł zasłużony czas na odpoczynek i integrację.

 Drugi dzień naszego pobytu w Gdańsku również był udany.  Udaliśmy się na śniadanie, a zaraz po nim, już za dnia zwiedzaliśmy piękny Stary Rynek w Gdańsku. Po zwiedzaniu Starego Rynku udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie poznaliśmy całą historię walki o wolność i solidarność. Mięliśmy okazję zobaczyć rzeczy i eksponaty, które już dawno wyszły z codziennego użytku, albo można je jeszcze zobaczyć u naszych dziadków. Ponieważ dzień ten był słoneczny i ciepły, od razu po zwiedzaniu udaliśmy się na Westerplatte. To miejsce  zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie, pojawiły się momenty ciszy i zadumy. Po kolejnym ciężkim dniu udaliśmy się na obiadokolację oraz do hostelu na dalszą część integracji i odpoczynku

Nasz ostatni dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, dlatego stwierdziliśmy, że udamy się na plaże, bo szkoda nie wykorzystać okazji będąc tak blisko morza. Był to czas, gdzie niektórzy spędzali go aktywnie, a niektórzy łapali ostatnie promienie słońca, każdy znalazł coś dla siebie. Znaleźli się również odważni, którzy zanurzyli stopy w morzu . W związku z tym, że o 16 mieliśmy powrotny pociąg do Poznania, udaliśmy się po walizki i na posiłek do tak długo wyczekiwanego McDonalda???? Zaraz po nim, spacerem przeszliśmy na Dworzec Główny w Gdańsku i ruszyliśmy pociągiem do Poznania.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.